Menu
SPORT DEFINITION GLUTANIC 490 G +

SPORT DEFINITION GLUTANIC 490 G

0 Recenzje

75,00 zł

New product

10 Items

REWELACYJNE POŁĄCZENIE L-GLUTAMINY, TAURYNY I WITAMINY B6 !

Więcej szczegółów

- +

Sport Definition GLUTANIC. Suplement diety. Zawiera substancję słodzącą. To formuła okołotreningowa o pysznym smaku owoców tropikalnych zawierająca L-glutaminę oraz taurynę i witaminę B6. Produkt jest polecany osobom dorosłym wykonującym ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności.

Co warto wiedzieć o glutaminie?

Można śmiało powiedzieć, że spośród 20 aminokwasów wyszczególnionych w kodzie genetycznym glutamina stanowi najlepszy przykład wszechstronności metabolizmu aminokwasów. W prawie każdej komórce glutamina może być stosowana jako substrat do syntezy wielu istotnych związków (np. nukleotydów, czyli puryn, pirymidyn i aminocukrów, przeciwutleniaczy) i wielu innych szlaków biosyntezy zaangażowanych w utrzymanie integralności i funkcji komórki. Dostępność i metabolizm glutaminy w organizmie są bezpośrednio związane z tkanką mięśni szkieletowych. Mięśnie szkieletowe są ilościowo najważniejszym miejscem zapasu glutaminy, syntezy i uwalniania. Istnieje związek pomiędzy poziomem wolnej glutaminy w mięśniach, a zdolnością do syntezy białek.

Witamina B6

Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu oraz metabolizmu energetycznego. Przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia i do regulacji aktywności hormonalnej. Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i odpornościowego. Pomaga też w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, metabolizmu homocysteiny i syntezie cysteiny. Witamina ta pomaga także w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.

Tauryna

Tauryna to niebiałkowy aminokwas endogenny i jest wytwarzana w czasie pośrednich przemian metabolicznych cysteiny i metioniny. Największe jej ilości zawierają mięśnie szkieletowe, serce, mózg i siatkówka. Tauryna wypływa na stężenie kationów wapnia, jest neuroprzekaźnikiem i wykazuje działanie antyoksydacyjne. Wiele jej działań odbywa się na poziomie błony komórkowej.

Dawkowanie:

Zmieszać 1 miarkę proszku (7g) ze 150 ml wody. Spożywać przed lub po treningu.

Skład:

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Sport Definition Glutanic - 490g
Zawiera substancję słodzącą.
Porcja:7g
Ilość porcji w opakowaniu:70
Opakowanie:490g
Masa netto:490.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa:Na 7g % RWS*
Witamina B6 10mg714%
L-glutamina 5850mg-
Tauryna 650mg-
Składniki: L-glutamina, tauryna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), barwnik (karoteny), substancja słodząca (sukraloza), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

SPORT DEFINITION GLUTANIC 490 G

SPORT DEFINITION GLUTANIC 490 G

REWELACYJNE POŁĄCZENIE L-GLUTAMINY, TAURYNY I WITAMINY B6 !

Podobne produkty