Menu
ESSENCE NUTRITION GLUCOŚSAMINE CHONDROITIN & MSM 90 TABS +

ESSENCE NUTRITION GLUCOSAMINE CHONDROITIN & MSM 90 TABS

0 Recenzje

39,00 zł

New product

10 Items

ŚWIETNY PREPARAT ZAWIERAJĄCY GLUKOZAMINĘ, CHONDROITYNĘ ORAZ MSM !

Więcej szczegółów

- +

Siarczan glukozaminy

Glukozamina jest aminocukrem wytwarzanym w organizmie człowieka na bazie cukru i jednego z aminokwasów – glutaminy. Siarczan glukozaminy jest prekursorem syntezy glikozaminoglikanów, które – oprócz kolagenu – są kluczowym składnikiem tkanki chrzęstnej, ścięgien i więzadeł. Wynika z tego, że glukozamina może być pomocna w odbudowie chrząstki. Jest ona także ważnym składnikiem kolagenu, który wpływa na wiązanie komórek oraz elastyczność tkanki łącznej w chrząstce i ścięgnach.


Siarczan chondroityny

Siarczan chondroityny jest glikozaminoglikanem, mukopolisacharydem. Jest składnikiem chrząstki stawowej, która wpływa na ruchliwość i elastyczność naszych stawów. Działa jako główny składnik skomplikowanej macierzy pozakomórkowej, pobudza syntezę jej makrocząsteczek. W badaniu Pierre Mathieu opublikowanym w 2002 r. wykazano korzystny wpływ siarczanu chondroityny na stawy – nie stwierdzono ich degradacji w porównaniu do grupy kontrolnej, gdzie utrzymywała się ona na poziomie 5%.


Metylosulfonylometan (MSM)

MSM jest naturalnie występującym związkiem siarki organicznej o szerokim działaniu biologicznym. Jest to substancja, która w dalszym ciągu stanowi pole do popisu dla badaczy. Jest stosowana zwykle w połączeniu z glukozamina i chondroityną, ponieważ stanowi niejako ich uzupełnienie. Dostępne badania naukowe, w tym też badanie van der Merwe i Bloomer opublikowane w 2016 roku w Journal of Sports Medicine podają, że MSM ma wpływ na zmniejszenie uwalniania cytokin prozapalnych (czyli inicjujących reakcje zapalne) oraz może łagodzić markery stresu oksydacyjnego i wspierać mięśnie po intensywnych ćwiczeniach.

Dawkowanie:

Przyjmować 3 tabletki dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

Skład:

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Essence Nutrition Glucosamine Chondroitin & MSM - 90 tabl.
Porcja:3 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu:30
Opakowanie:90 tabl.
Masa netto:108.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa:Na 3 tabl. % RWS*
Siarczan glukozaminy 1000 mg-
Siarczan chondroityny 1000 mg-
Metylosulfonylometan 600 mg-

Składniki: Siarczan glukozaminy (ze skorupiaków), siarczan chondroityny, metylosulfonylometan, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ESSENCE NUTRITION GLUCOSAMINE CHONDROITIN & MSM 90 TABS

ESSENCE NUTRITION GLUCOSAMINE CHONDROITIN & MSM 90 TABS

ŚWIETNY PREPARAT ZAWIERAJĄCY GLUKOZAMINĘ, CHONDROITYNĘ ORAZ MSM !

Podobne produkty