Menu
ESSENCE NUTRITION COLLAGEN 90 TABS +

ESSENCE NUTRITION COLLAGEN 90 TABS

0 Recenzje

25,00 zł

New product

10 Items

3000 MG KOLAGENU W KAŻDEJ PORCJI !

Więcej szczegółów

- +

Kolagen jako białko strukturalne

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, które stanowi 30% wszystkich białek człowieka. To najważniejsze białko strukturalne. Kolagen jest obecny w większości tkanek i narządów, m.in. w kościach, chrząstkach, skórze, więzadłach, ścięgnach, rogówce.


Budowa kolagenu

Kolagen jest zbudowany z aminokwasów, przede wszystkim glicyny i proliny, a także hydroksyproliny i hydroksylizyny. Charakterystyczne dla składu aminokwasowego polipeptydów kolagenu jest obecność aminokwasów kwaśnych (kwasu glutaminowego i asparaginowego) oraz zasadowych (lizyny i argininy). Do tej pory wyizolowano 29 typów kolagenów, które cechują się różną strukturą, funkcją oraz występowaniem w organizmie.


Jak ważny jest kolagen?

Kolagen charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużą elastycznością. Głównym zadaniem kolagenu jest łączenie ze sobą komórek, stąd jest ważnym elementem budulcowym dla narządów wewnętrznych. Oprócz strukturalnej integralności tkanek i narządów, kolagen wchodzi w interakcje ze specyficznymi receptorami, które wpływają na oddziaływanie komórek, ich różnicowanie, wzrost.


Czy kolagen działa?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto przejrzeć literaturę naukową. Na przykład w publikacji z 2000 r. R. W. Moskowitz podaje, że kolagen wykazuje pozytywne działanie na macierz chrząstki. Z kolei A.E. Bello i S. Oesser w artykule z 2006 r. będącym przeglądem literatury, piszą, że hydrolizat kolagenu przejawia wpływ stymulujący na wzrost syntezy macierzy pozakomórkowej makrocząsteczki chondrocytów.

Dawkowanie:

Przyjmować 3 tabletki dziennie pomiędzy posiłkami, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

Skład:

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Essence Nutrition Collagen - 90 tabl.
Porcja:3 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu:30
Opakowanie:90 tabl.
Masa netto:108.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa:Na 3 tabl. % RWS*Na 1 tabl. % RWS*
Kolagen 3000 mg-1000 mg-

Składniki: hydrolizat kolagenu wołowego, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, fosforany wapnia, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ESSENCE NUTRITION COLLAGEN 90 TABS

ESSENCE NUTRITION COLLAGEN 90 TABS

3000 MG KOLAGENU W KAŻDEJ PORCJI !

Podobne produkty